יהדות כתרבות

מדינה נוספת ליהודים

Posted on: דצמבר 1, 2010

מדוע לערבים יש הרבה מדינות ולנו יש רק אחת? מדוע אנו מסתפקים במועט? אלה הם נימוקים לאומיים להקמת מדינה יהודית שנייה היכן שהוא בכדור הארץ או מחוצה לו. אבל יש גם נימוק תרבותי: כך יישבר הזיהוי

השגוי, המסוכן, ואולי גם: הפשיסטי, בין היהדות לבין המדינה. הרעיון הוא שהמדינה היהודית השנייה תהיה שונה ממדינת ישראל. כך יוכל כל יהודי לבחור בין (לפחות) שתי גירסאות ממלכתיות שונות של חברה ומדינה יהודית. ישנה תועלת תרבותית נוספת: כך יפתרו היהודים ביניהם מחלוקות תהומיות קריטיות, כלומר אם מדינת יהודים א' תכריע כך, ומדינת יהודים ב' תכריע להיפך. מתנחלים ודתיים שיבקשו מדינת הלכה או מדינה ימנית, יוכלו להקים אחת כזו, אולי בשטחים ('מדינת יהודה'), והנותרים במדינת ישראל יוכלו להתנתק מהשטחים. או, למשל, שמאלנים וליברליים שיבקשו הפרדת דת ומדינה מוחלטת, והתנתקות מוסרית מן הכיבוש, יוכלו לעקור למדינת היהודים השנייה, ולהותיר את מדינת ישראל לדתיים ולימניים.

האם זהו חזון מופרך כל כך?  האם ריאלית באמת לא נוכל לרכוש לנו חבל ארץ איפה-שהוא ולהקים לנו עוד מדינה?  האם ההצעה הזו היא רצינית או שהיא בדיחה?

2 תגובות אל "מדינה נוספת ליהודים"

שלום ציון,
לפני שבועות השארת בבלוג שלי תגובה בקורתית ששמחה אותי, והיום נכנסתי לבלוג שלך וקראתי כמה דברים.
תגובתי הכללית: הבלוג שאתה כותב מעניין ביותר, חריף ומקורי מאוד ביחס לדברים שנמצאים היום ברשת. נהניתי מאד מהתסכית של חיים הזז. בשמחה אתן לבלוג שלך הפנייה. עפרה (צביה) מהבלוג "מכרות נטושים".

ישנם הרי כל כך הרבה שטחים נרחבים וריקים בעולמנו , אמנם קשים למחיה אבל בעלי האפשרות לחיות בהם ….. עברנו מזמן את שנת 2012 והלך רוח חדש נוצר בעולמנו מדינה יהודית ישראלית נוספת ! כן זה לא חלום זה ממש יכול להתממש לנגד עיננו , הרבה דיברו על מלחמות וכדומה ועכשיו לקראת סוף 2012 המלחמות הן דבר שכבר ירד מהרבה רצונות של אנשים לאחר מחקר של זוועות המלחמה ותוצאותיה ..
שטחנו בישראל 2012 אוזל ואנחנו ממשיכים להתרבות בתאוצה , הבניה לגובהה לא תצליח תמיד לתת את המענה מכיוון הצפיפות לכן רעיון זה הוא רעיון שכדאי לתת עליו את הדיון !
2 מדינות יהודיות ? מי חשב בכלל על כזה דבר ? כמו שלא חשבנו על חיל אויר ועל צבא ועל מדינה …. הגיע הזמן להתחיל לרקום את עניייני המדינה הנוספת !
כל ישראלי שבראשו רעיון הציונות והחלוציות יקבל דבר רעיון זה ביראת כבוד ושמחה – מי יכול להאמין שעד 2040 נוכל לטוס באל על או בכל חברה ישראלית אחרת למדינה הנוספת ….
ברצוני להעיר : כל אדם שרק יתמוך ברעיון הדבר הזה כבר מריץ את גלגלי השיניים קדימה לקראת יצירת הדבר !

שלום ומקווה לשמוע את התגלגלות הדבר !

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: